Novinky a aktuality

Aktuální informace

Milí návštěvníci,

bohužel nejsem schopen kontrolovat všechny čajovny, zda jsou v provozu a fungují. V poslední době jich mnoho bohužel zavírá… Pokud tedy náhodou narazíte na neaktuální záznam, dejte prosím vědět do komentářů pod čajovnou, napište na cajovny@gpage.cz nebo zprávou na “facebookové stránce“http://facebook.com/cajovny .

Děkuji a věřím, že alespoň nějaké čajovny zůstanou…

Admin

— Vydáno 14. leden 2016 | Přidat komentář

Čajovna Tea Lounge nově na Žižkově

Do databáze byla přidána další nová čajovna. Jmenuje se “Tea Lounge” a najdete ji na Žižkově v Přibyslavské ulici nedaleko tramvajové zastávky Husinecká. Je hodně zaměřená na vodní dýmky. Přejme jí, ať se čajovna uchytí, protože na Žižkově je to s čajovnami všelijaké… Profil čajovny zde .

— Vydáno 14. květen 2014 | Přidat komentář

Nová marocká čajovna

Do databáze byla přidána nová čajovna. Jedná se o mix čajovny a kavárny v lákavém marockém stylu. Její název zní Café Lounge Marrakesh a najdete ji na Vinohradech v ulici Budečská, nedaleko od náměstí Míru. Kromě čajů a vodních dýmek nabízí také spoustu marockých specialit. Navštivte profil čajovny zde, po návštěvě nezapomeňte zanechat komentář :-).

— Vydáno 17. duben 2014 | Přidat komentář

Čajovna Peklo, nebe, ráj (ne)končí

Pro fanoušky čajovny Peklo, nebe, ráj v Heřmanově ulici na Praze 7 je tu nemilá zpráva. Čajovna totiž z důvodu rekonstrukce domu ukončuje svoji činnost. Čaj či dýmku si zde můžete vychutnat již jen do 28. února. Jak už jsme vás ale dříve informovali, čajovna otevřela nové působiště v Bořivojově ulici na Praze 3, kde nadále setkáte se známou nabídkou. Již nyní vás tedy majitelé rádi uvidí na Žižkově.

— Vydáno 23. únor 2014 | Přidat komentář [1]

Čajovna V síti skončila

Koncem ledna ukončila svou činnost vinohradská Čajovna V síti. Nekončí ale tak docela – majitelé šli do nového konceptu s názvem Zelená kuchyně. Dle jejich stránek se jedná o “kulinářství, kde pro Vás každý den připravujeme dobroty z čerstvé zeleniny, ovoce, obilovin, luštěnin, mléka, oříšků, koření, bylinek, medu a dalších lahodných přísad”. Tak se přijďte podívat do Svobodovy ulice č. 11, kde vás určitě rádi uvítají.

— Vydáno 30. leden 2014 | Přidat komentář

Nová čajovna Dharmasala

Byla otevřena další pražská čajovna. Jmenuje se Dharmasala, tématicky je orientována na Tibet a najdete ji v Karlíně, kousek od tramvajové zastávky Karlínské náměstí, v docházkové vzdálenosti od stanic metra Florenc nebo Křižíkova. Prozatím funguje v omezeném testovacím režimu, počátkem nového roku by už měla začít fungovat naostro. Již dnes večer (tj. 20.12.) zde bude koncert Maoka. Prohlédněte si profil čajovny ZDE.

— Vydáno 20. prosinec 2013 | Přidat komentář

Zářijové novinky

Další čajovna zkouší své štěstí na Žižkově, čtvrti čajovnám ne zrovna zaslíbené. Tentokrát se jedná o pobočku úspěšné letenské čajovny Peklo, Nebe, Ráj. Název je prakticky stejný, nový Čajový bar Peklo, Nebe, Ráj hledejte na adrese Bořivojova 43, kousek od Olšanského náměstí.

Další novinkou je návrat čajovny v Liborově 14 k názvu Břevnovská čajovna . Postupně lze očekávat další změny, o všem budeme informovat.

Byl také akutalizován profil Čajovny u Mamadua, kde nově najdete fotografie interiéru čajovny.

— Vydáno 27. září 2013 | Přidat komentář

Přidána čajovna Krulovo doupě

Se zpožděním, za které se omlouváme, byla do databáze zařazena zajímavá čajovna Krulovo doupě, kterou najdete kousek od náměstí Republiky. Její profil naleznete zde. Profil zatím není zcela kompletní, údaje brzy doplníme :-)

— Vydáno 15. květen 2013 | Přidat komentář

Nová čajovna - To chce klid

Ano, To chce klid je název nové čajovny, tentokrát v oblasti na čajovny skoupé – a to Praze 5. Najdete ji v Plzeňské ulici číslo 38, na dohled od tramvajové zastávky Bertramka. Její profil najdete zde, kdo jste už čajovnu navštívil, nezapomeňte ohodnotit!

— Vydáno 7. květen 2013 | Přidat komentář

Hradčanská čajovna uzavřena

Už je tomu sice nějaký ten pátek, ale konečně je to oficiální. Hradčanská čajovna tedy končí, dle všeho ale stále funguje blízká Dejvická čajovna stejného provozovatele, takže alespoň něco v Dejvicích zůstává… I když, Letná také není daleko…

Aktualizace: Čajovna nejspíše skončila kvůli sporům s majiteli domu… Bohužel, často se stává.

— Vydáno 3. duben 2013 | Přidat komentář

Přidána Liliová čajovna

Databáze byla doplněna o další čajovnu. Tentokrát se jedná o Liliovou čajovnu. Najdete ji v Praze 8 – Libni, na půli cesty mezi Invalidovnou a Palmovkou. Její profil naleznete zde. Fotografie budou do profilu dodány snad do konce dubna. Kdo jste tam byl, nezapomeňte čajovnu ohodnotit a okomentovat! :-)

— Vydáno 10. březen 2013 | Přidat komentář

Nová čajovna v databázi

Do databáze byla přidána nová čajovna, a to Tea’n‘Tea v Navrátilově ulici kousek od Lazarské. Jestli jste tam byli, neváhejte a napište k ní komentář. Její profil naleznete zde.

— Vydáno 6. únor 2013 | Přidat komentář

Čajovna ČajIN končí

Před pár dny skončila další pražská čajovna – tentokrát čajovna ČajIN v Uralské ulici na Praze 6. Důvody jsou mimo jiné hlavně finanční…

— Vydáno 20. prosinec 2012 | Přidat komentář

Další dvě nové čajovny + změna názvu

V poslední době se v Praze otevřely ještě další dvě čajovny. Jedná se o znovuobnovenou čajovnu u Mamadua na Letné v ulici Milady Horákové, jejíž profil najdete zde.

Dále je nově otevřená čajovna Chanting Cherokee v prostorách vegetariánské restaurace na Smíchově u Arbesova náměstí, profil zde.

Poslední informace se týká Duhové čajovny – ta se po rekonstrukci přejmenovala na Čajový klub Duhovka. Profil aktualizujeme a průběžně doplňujeme.

Jestli nějakou z těchto čajoven navštívíte, nezapomeňte napsat váš názor k profilu čajovny! :-)

— Vydáno 8. listopad 2012 | Přidat komentář

Přidána Andělská čajovna

V Praze se nám objevila další nová čajovna. Jmenuje se Andělská a najdete jí v Ječné ulici, kousek od tramvajové zastávky Štěpánská. Více na profilu zde.

— Vydáno 5. listopad 2012 | Přidat komentář

Čajovna Genesis uzavřena (aktualizováno)

Na Žižkově se čajovnám, jak je vidět, moc nedaří… Další zavřenou čajovnou je oblíbená Genesis, bohuže. Oficiální vyjádření zatím není, jak budu vědět, napíšu sem důvod. Snad z Prahy 3 nevymizí čajovny úplně.

Aktualizováno 25.10.2012
Podle vyjádření čajovny skončila kvůli špatným vztahům mezi majitelem čajovny a vlastníky domu, ve kterém se nacházela. Dalším důvodem byla i špatná finanční situace, proto i padla možnost stěhování čajovny. Doufejme tedy, že majitel dostane novou chuť do vybudování čajovny a budeme se moci s Genesis znovu setkat :).

— Vydáno 15. říjen 2012 | Přidat komentář

Přidána Čajovna Setkání

Nyní najdete v databázi i novou čajovnu “Setkání” ve Vojtěšské ulici v Praze 1. Jestli jste tam byli, neváhejte ji ohodnotit. Jestli ještě ne, navštivte ji a nezapomeňte se o tom zmínit na jejím profilu zde . Díky!

Dále jsem v souvislosti se změnami v Pražské MHD od 1. září aktualizoval některé zastávky, aby odpovídaly správnému názvu :-)

— Vydáno 4. září 2012 | Přidat komentář

První narozeniny Čajoven v Praze

Je to tak, přesně před rokem byla spuštěna tato databáze. Doufám, že tyto stránky pomohly mnoha lidem neztratit se v džungli pražských čajoven :-). Děkuji tedy všem, co sem zavítali, a ještě více těm, co se vracejí.

A na co se můžete těšit do budoucna? Chystám nový design pro větší přehlednost a mnohá další vylepšení. Zároveň budu rád, když využijete tento článek k připomínkám, co by bylo dobré zlepšit, změnit, upravit… Díky za návrhy!

— Vydáno 22. březen 2012 | Přidat komentář

Výsledky ankety o vodních dýmkách

Konečně jsme dosáhli stovky hlasů v anketě (nakonec i 101). Z výsledků je vidět, že většina z vás si vodní dýmku ráda dá. Těch, co vodní dýmky odsuzuje je jen malých 10 procent. Zatím ale máme pouze velmi malý vzorek lidí. Doufám tedy, že u dalších anket bude už počet hlasujících vyšší :-)

Odteď najdete na úvodní stránce novou anketu, a to “Na čem sedíte v čajovnách nejraději?”. Čajovny jsou velmi různorodé, tak dejte najevo, jak se vám sedí nejlépe :-) Připomínám, že v této anketě můžete hlasovat i pro více odpovědí najednou. Díky za hlasování!

— Vydáno 26. leden 2012 | Přidat komentář

Listopadové novinky

Podzim začíná lákat do čajoven. A jelikož jich podle mého názoru stále není v Praze dost, otevření každé nové je pozitivní zprávou. Po zavřené Romantince a Dubai nyní pro změnu zase jedna otevírá, a to čajovna U Čtyř draků na Žižkově. Moc toho o ní zatím nevíme, pouze nějaké základní informace z jejich facebookové stránky. Odkaz na ní najdete v profilu čajovny. Čajovna je velmi dobře dostupná MHD, najdete ji přímo u tramvajové zastávky Biskupcova a kousek od tram+bus zastávky Ohrada. Další informace zjišťujeme.

Další novinkou je zatím malá spolupráce se serverem Mojeokoli.cz. Díky jeho autorovi Kamilu Stašovi alias Turkovi máte možnost zhlédnout fotky čajovny Bílý jeřáb a přečíst si na ní zajímavou recenzi. Odkaz na ni najdete v profilu čajovny.

Na závěr připomínám anketu na hlavní stránce. Hlasujte o svém názoru na vodní dýmky v čajovnách. Po dosažení stovky hlasů na vás bude čekat nová anketa. Děkujeme!

— Vydáno 14. listopad 2011 | Přidat komentář